Svarbiausia tai, kad mes galime
                         paversti svajones realybe.
                                                    [V. Zelandas]
  EN   Facebook acebook
 
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
 
 
Naujienos
2011 m. Gegužės mėn. 31 d.
Fotomeninko Antano Sutkaus neįkainojamos dovanos kraštiečiams

           Aurelijos Makūnienės labdaros ir paramos fondas ir Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka surengė gražų renginį – knygų perdavimo ceremoniją ir parodos atidarymą.
           Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka ir jos filialai praturtėjo 1500 leidinių: lietuvių ir užsienio autorių knygomis bei fotografijos meno albumais. Ir tai buvo ne vienintelė  tą dieną fotomenininko Antano Sutkaus neįkainojama dovana Kauno rajono žmonėms - bibliotekoje atidaryta ir fotomenininko paroda ,,Retrospektyva“.
          ,,Esu gimęs Kauno rajone, todėl pasistengiau, kad visos bibliotekos gautų knygų. Darbas buvo nelengvas, bet prasmingas. Sąžinė graužė. Londone, Paryžiuje, Amerikoje mūsų fotografijų albumai visiems prieinami, o mūsų kaimo vaikams - ne. Kilo mintis surengti knygų dovanojimo savo krašto bibliotekai akciją“, - pasakojo A. Sutkus.
         Kauno rajone, Zapyškio seniūnijoje, Kluoniškių kaime gimęs fotomenininkas būdamas moksleiviu labai mėgo skaityti. ,,Perskaičiau visas Zapyškio bibliotekoje buvusias knygas, net ,,Akušerijos vadovėlį,“- šmaikštavo A. Sutkus. Tačiau knygomis ir fotografijos meno albumais jis nusprendė praturtinti ne tik savo seniūnijos, bet ir  kitas Kauno rajono bibliotekas.
          Akcijos sumanytojas pasitelkė ir daugiau bendraminčių. Knygas dovanojo: leidykla „Tyto alba“, Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, UAB „Kultūros barai“, VšĮ „Antano Sutkaus fotografijų archyvas“, Raimundo Paknio leidykla, leidykla „Baltos lankos“, Stasys Brundza,  Vytautas Martinkus, Justinas Karosas. Akcijos partneris - AB „Ūkio bankas“.
        ,,Gautos knygos – mums didžiulis įvykis. Jos sudarys mūsų bibliotekų aukso fondą, kuris bus prieinamas mūsų moksleiviams“, - džiaugėsi Kauno rajono viešosios bibliotekos direktorė Irena Stančiauskienė.
        Tai buvo vienas iš Garliavos miesto šventės ,,Jaunojo miesto diena 2011” renginių, o bibliotekos salėje vos tilpo  susirinkusieji: atvyko Seimo narys, Socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas, Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas, jo pavaduotojai Petras Mikelionis ir Antanas Makarevičius, Tarybos nariai, Administracijos direktoriaus pavaduotojai Raminta Popovienė ir Kęstutis Povilaitis, Administracijos darbuotojai, garliaviečiai ir miesto svečiai.
        Ne vienas iš jų iš renginio išėjo ne tuščiomis – surengta knygų loterija, ir laimingiausieji gavo vertingus leidinius. Po iškilmingo knygų perdavimo akto, atidaryta fotomenininko paroda ,,Retrospektyva“.
        Ją geriausiai apibūdina paties autoriaus žodžiai: ,,Mano herojus – ne didvyris, o paprastas bevardis  žmogus, minantis savo kasdienybės taką. Oriai nugyventi skirtą laiką yra ne menkesnis žygdarbis – būtent apie tai kalbu cikle ,,Lietuvos žmonės“. Visų mano portretų esmė yra išgyvenamos akimirkos tikrumas“.

                                                                                                                      KRS inf.

Grįžti atgal
 
 

UAB „Šviesa“
UAB „Tyto alba“
Lietuvos rašytojų sąjunga
UAB „Analizė“
UAB „Ardovitė“
ARX BALTICA SPAUDOS NAMAI
UAB „Aurantijus“
„ACONITUM“ vaistų gamintojas
UAB „Baltijos polistirenas“
BALTIC REALITY ADVISER
Combo"
UAB „DOJUS agro“
UAB „Garlita“
UAB „Giraitės vandenys“
UAB „Inžineriniai tinklai“
UAB „KAUNO HRONAS“
AB „Lytagra“
UAB „Minvija“
UAB „Mobiringas“
UAB „Omniteksas“
UAB „Patikima linija“
UAB „Rovaltra“
UAB „RT Tax, Rinkos tinklas“
UAB „Urma trans“
UAB „Vitae litera“
UAB „Ekodora“
 
 
 

 
   Raudondvario pl. 208, Kaunas, LT-47154, Tel/fax.: 8 37 385072, el.paštas: info@makunienesfondas.lt