Svarbiausia tai, kad mes galime
                         paversti svajones realybe.
                                                    [V. Zelandas]
  EN   Facebook acebook
 
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
 
 
Naujienos
2010 m. Birželio mėn. 9 d.
Išvyka į Molėtus - dovana olimpiadų nugalėtojams
Birželio 3 – 4 dienomis Kauno rajono mokiniams, olimpiadų nugalėtojams, buvo organizuota išvyka į Molėtus. Kelionę organizavo Aurelijos Makūnienės paramos ir labdaros fondas ir Kauno rajono savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo ir sporto skyrius.
     Prieš išvykstant, prie Kauno pilies, mokinius pasveikino ir puikių įspūdžių palinkėjo labdaros ir paramos fondo direktorė A. Makūnienė, Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėja Irena Marcinkevičienė, ugdymo poskyrio vyr. specialistė Sondra Pakalnienė.
    Kelionės metu ekskursijos dalyviai ne tik grožėjosi įspūdingais kraštovaizdžiais, bet ir klausėsi gidės Garliavos Jonučių vidurinės mokyklos geografijos mokytojos Onutės Kluodienės įdomių pasakojimų apie miestelius, dvarus, piliakalnius pro kuriuos buvo važiuojama. Pirmasis sustojimas buvo Ukmergėje. Moksleiviai užlipo į Vilkmergės piliakalnį, kurio viršūnėje jų laukė senieji pilies gyventojai – gražiais senoviniais drabužiais pasipuošę folkloro kolektyvo „Žaisa“ vadovai Ramunė ir Mintautas Pečiuliai. Įtaigus pasakojimas apie anksčiau gyvenusius mūsų protėvius, senovinės dainos ir čia pat sušoktas senovinis žaidimas visiems paliko puikų įspūdį.
Sekantis sustojimas buvo mažame, bet labai gražiame Vydeniškių miestelyje, kur moksleiviai aplankė vienuolyno ir bažnyčios ansamblį. Restauruotame buvusio vienuolyno pastate dabar įsikūrusi mokyklos biblioteka. Po neilgos kelionės ekskursijos dalyviai atvyko į šalia Molėtų observatorijos vaizdingoje Lenktinio ežero pakrantėje esančią etnografinę sodybą. Čia įrengtoje senovinėje dangaus šviesulių stebykloje visus savo pasakojimu užbūrė etnoastronomas  J.Vaiškūnas. Moksleiviai išgirdo apie senuosius dangaus šviesulių stebėjimo būdus, kalendorinio laiko skaičiavimo praktiką, senąjį lietuvių Zodiaką, susipažino su senosios baltų pasaulėžiūros pagrindais.
Nakvynei išvykos dalyviai įsikūrė Kaimo turizmo sodyboje „Želvynė“.
Šiek tiek pailsėję visi buvo pakviesti į svarbiausią kelionės tikslą – Kauno rajono olimpiadų nugalėtojų pagerbimą ir apdovanojimą. Olimpiadų nugalėtojus pasveikino, pasidžiaugė jų pasiekimais labdaros ir paramos fondo direktorė Aurelija Makūnienė. 33 mokiniams - matematikos,  humanitarinių mokslų, menų ir technologinio, gamtamokslinio, socialinio ugdymo dalykų rajono mokinių olimpiadų nugalėtojams, buvo įteikti medaliai už aukštus mokslo pasiekimus, atminimo dovanos, kurias skyrė UAB “Šviesa“ direktorė Asta Verkienė . Mokiniai klausėsi jiems skirto Garliavos meno mokyklos mokinių parengto koncerto, Kulautuvos  vidurinės mokyklos mokinės Audrės Brazauskaitės atliekamų dainų. Koncertą vedė Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos gimnazistė Milda Vibrantytė.
Vakare visi išvyko į Molėtų astronomijos observatoriją, kur buvo planuota stebėti naktinį dangų. Laukdami kol sutems, moksleiviai apžiūrėjo 165 cm skersmens teleskopą - didžiausią mokslinės paskirties įrenginį Šiaurės Europoje, sužinojo jo veikimo principus. Po to salėje pažiūrėjo video medžiagą apie planetų, žvaigždžių, galaktikų susidarymą.  Deja, užslinkę debesys, prasidėjusi audra su perkūnija ir žaibais, atėmė galimybę pamatyti žvaigždėtą dangų.
Kitą dieną ekskursijos dalyviai  aplankė Mindūnų kaime esantį Žvejybos muziejų, dalyvavo žinių patikrinimo konkurse ir kupini gerų įspūdžių grįžo namo.
Grįžti atgal
 
 

UAB „Šviesa“
UAB „Tyto alba“
Lietuvos rašytojų sąjunga
UAB „Analizė“
UAB „Ardovitė“
ARX BALTICA SPAUDOS NAMAI
UAB „Aurantijus“
„ACONITUM“ vaistų gamintojas
UAB „Baltijos polistirenas“
BALTIC REALITY ADVISER
Combo"
UAB „DOJUS agro“
UAB „Garlita“
UAB „Giraitės vandenys“
UAB „Inžineriniai tinklai“
UAB „KAUNO HRONAS“
AB „Lytagra“
UAB „Minvija“
UAB „Mobiringas“
UAB „Omniteksas“
UAB „Patikima linija“
UAB „Rovaltra“
UAB „RT Tax, Rinkos tinklas“
UAB „Urma trans“
UAB „Vitae litera“
UAB „Ekodora“
 
 
 

 
   Raudondvario pl. 208, Kaunas, LT-47154, Tel/fax.: 8 37 385072, el.paštas: info@makunienesfondas.lt