Svarbiausia tai, kad mes galime
                         paversti svajones realybe.
                                                    [V. Zelandas]
  EN   Facebook acebook
 
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
 
 
Naujienos
2011 m. Birželio mėn. 30 d.
Fondo aktyvo prisilietimas prie meno

Direktorė Aurelija Makūnienė birželio 28 d. Fondo aktyvą (valdybos narius, komiteto narius, savanores) pakvietė į neįprastą renginį – susipažinti su stiklo meno paslaptim. Praktinis gamybinis dailės seminaras turėjo vykti Jurbarko Vinco Grybo memorialiniame muziejuje, tad vasariškas oras buvo ypač palankus kelionei panemuniais.

Anksti rytą išsiruošę kelionėje nenuobodžiavo. Pro autobuso langą atsiveriantys kraštovaizdžiai su unikaliais Nemuno slėniais, jo šlaitais, gamta ir mažais miesteliais kiekvienam atgaivino įvairius prisiminimus, leido grožėtis ir dar kartą įsitikinti – kokia graži mūsų šalis!

Kelionės dienotvarkė leido stabtelti, apsižvalgyti ir įsiamžinti tik prie Raudonės pilies. Išlikę dekoracijos ant pilies sienų bylojo apie neseniai vykusią jubiliejinę šventę „Panemunės žiedai“.

Jurbarke prie muziejaus pasitikusi jo vadovė Rasa Grybaitė, įvertindama seminaro apimtį, nieko nelaukus pakvietė pasimokyti vieno iš dailiųjų amatų – vitražo gamybos technologijos. Gamybinėse dirbtuvėse menininkės pravestas instruktažas ir teorinė pažintis su „tiffany“ technika, reikalingomis medžiagomis, įranga, stiklo įrankiais leido suprasti, jog pokalbis su stiklu nebus paprastas ir lengvas... Tačiau noras pasigaminti spalvoto stiklo drugelius ar laumžirgius viliojo kūrybinį gamybos procesą greičiau pradėti. Laikas bėgo nepastebimai, darbas reikalavo ypatingo kruopštumo, atidumo ir kantrybės. Stiklas lengvai nepasidavė, o pirmą kartą rankose laikomi įrankiai (stiklo rėžtukai, stiklo laužimo replės, skydinės replės, šlifavimo mašinėlė, lituoklis) taip pat darė savo... Ačiū profesionalioms pagalbininkėms Rasai Grybaitei ir Gabijai Viduolytei už nuoširdžią ir rūpestingą pagalbą! Pagrindinį kelionės tikslą pasiekėme: grožėjomės išbaigtais stiklo dirbiniais – saulės gaudytojais.

Diena ėjo į pabaigą, primindama, kad nevisi suspėjo aplankyti muziejaus atnaujintą skulptūrų ekspoziciją, kad nebespėta nuvykti ir į Šakių rajone esantį Zyplių dvarą: susipažinti su jo teritorijoje esančiaus pastatais, dvaro veikla bei pasigrožėti galerijoje eksponuojamais meno darbais.

Kaimo turizmo sodybos „Kukarskė“ gražioje aplinkoje šeimininkės Vidos Galvelienės pavaišinti skaniu naminiu maistu nusprendėme - seminaras buvo labai vertingas. Juk patiems prisilietusiems prie kūrybos, atsiveria kitas žvilgsnis į meno kūrinius ir žymiai gilesnis jų suvokimas...

Keliaudami atgalios mėgavomės mintim, kaip lange įkomponuoto rankdarbio šviesos ir stiklo žaismas pripildys namus jaukios šilumos ir geros nuotaikos...

Grįžti atgal
 
 

UAB „Šviesa“
UAB „Tyto alba“
Lietuvos rašytojų sąjunga
UAB „Analizė“
UAB „Ardovitė“
ARX BALTICA SPAUDOS NAMAI
UAB „Aurantijus“
„ACONITUM“ vaistų gamintojas
UAB „Baltijos polistirenas“
BALTIC REALITY ADVISER
Combo"
UAB „DOJUS agro“
UAB „Garlita“
UAB „Giraitės vandenys“
UAB „Inžineriniai tinklai“
UAB „KAUNO HRONAS“
AB „Lytagra“
UAB „Minvija“
UAB „Mobiringas“
UAB „Omniteksas“
UAB „Patikima linija“
UAB „Rovaltra“
UAB „RT Tax, Rinkos tinklas“
UAB „Urma trans“
UAB „Vitae litera“
UAB „Ekodora“
 
 
 

 
   Raudondvario pl. 208, Kaunas, LT-47154, Tel/fax.: 8 37 385072, el.paštas: info@makunienesfondas.lt