Svarbiausia tai, kad mes galime
                         paversti svajones realybe.
                                                    [V. Zelandas]
  EN   Facebook acebook
 
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
 
 
Naujienos
2013 m. Lapkričio mėn. 19 d.
Kūryba ne cukrus, kurį galima pasverti svarstyklėmis

Konkurso metu moksleiviai turėjo nutapyti jiems pateiktas užduotis – natiurmortus. Dalyviai varžėsi keturiose amžiaus grupėse: 5-6, 7-8, 9-10 ir 11-12 klasių. Jų mokytojai drauge nutapė 4 puikius natiurmortus.

5–6 klasių grupėje kūrybines užduotis – natiurmortus piešė 16 tapytojų. Tai viena didžiausių grupių. 7–8 klasių grupėje dalyvavo mažiausiai – 13 jaunųjų menininkų. Kaip pasakojo konkurso sumanytoja ir organizatorė, Lapių pagrindinės mokyklos dailės mokytoja ekspertė Dalia Audėjaitienė, taip jau nutiko, kad šiai grupei buvo parinkta sunkiausia užduotis.

„Sakoma, kuo sudėtingesnė užduotis, tuo darbai geresni. Ir išties, šios grupės darbų nugalėtojus išrinkti buvo sudėtingiausia“, – kalbėjo D. Audėjaitienė.

9–10 klasių grupė buvo pati gausiausia – 19 dalyvių. 11–12 klasių grupėje tapė 12 mokinių. Pasak D. Audėjaitienės, tai pati brandžiausia ir kūrybiškiausia tapytojų grupė, kuri ne tik tapė, bet ir kūrė, drąsiai interpretavo.

„Drąsa išvedė iš pusiausvyros ir vertinimo komisiją. Kūryba ne cukrus, kurį galima pasverti svarstyklėmis“, – šypsojosi mokytoja.

Labdaros ir paramos fondo direktorė Aurelija Makūnienė laureatei Mildai Kolesinskaitei  iš Raudondvario gimnazijos padovanojo 300 litų stipendiją, įteikė padėkas laureatus ir nugalėtojus parengusiems dailės mokytojams.

„Džiaugiuosi, kad jaunimas mokomas idėjas, jausmus ir mintis perteikti meninėmis priemonėmis, kad tiek daug gabių ir talentingų vaikų“, – žavėjosi mokinių darbais A. Makūnienė.

Fondas jau kelintus metus globoja gabius ir talentingus Kauno rajono vaikus, o dalį pajamų gauna per labdaros vakare parduotus menininkų kūrinius.

A. Makūnienei gėlę įteikė Vilniaus dizaino kolegijos I kurso taikomosios fotografijos specialybės studentė Kamilė Džiugaitė. Ji anksčiau yra gavusi A. Makūnienės fondo stipendiją

Už konkurso - parodos organizavimą Lapių pagrindinės mokyklos mokytojai Daliai Audėjaitienei įteikta LR Seimo narės Ramintos Popovienės padėka.

Diplomantais tapo: penktokės Kotryna Valasevčiūtė (Domeikavos gimnazija), Juleta Sapižovaitė (Lapių pagrindinė mokykla), Austė Buckaitė (Ežerėlio vidurinė mokykla), Ieva Oržekauskaitė (Lapių pagrindinė mokykla), šeštokė Amanda Gansauskaitė (Lapių pagrindinė mokykla), septintokė Miglė Vrašinskaitė (Lapių pagrindinė mokykla), aštuntokai Agnė Bielinytė - Bieliakaitė (Lapių pagrindinė mokykla), Arnas Juozapavičius (Kulautuvos vidurinė mokykla), devintokės Evelina Seniūnaitė (Garliavos Juozo Lukšos gimnazija), Ugnė Balbierytė (Kulautuvos vidurinė mokykla), dešimtokai Ugnė Šlekytė (Vilkaviškio Vaikų ir jaunimo centras), Gintarė Janulaitytė (Vilkaviškio Vaikų ir jaunimo centras), Selvina Bezaraitė (Vilkijos gimnazija), Justina Žutautaitė (Vilkijos gimnazija), Vilius Eidukaitis (Garliavos Adomo Mitkaus vidurinė mokykla), vienuoliktokės Viktorija Šabūnaitė (Domeikavos gimnazija), Milda Kolesinskaitė (Raudondvario gimnazija), Rūta Katiliūtė (Garliavos Jonučių vidurinė mokykla), Justė Keturakytė (Garliavos Jonučių vidurinė mokykla), dvyliktokai Augustinas Viselga (Garliavos Juozo Lukšos gimnazija) ir Raimonda Žukauskaitė (Vilkijos gimnazija).

Vaikus ruošė Domeikavos gimnazijos mokytoja Liudmila Karmonienė, Lapių pagrindinės mokyklos mokytoja Dalia Audėjaitienė, Ežerėlio vidurinės mokyklos ir Vilkaviškio Vaikų ir jaunimo centro mokytoja Stasė Zelinauskaitė, Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos mokytojai Eglė Vasiliauskaitė ir Linas Zizas, Kulautuvos vidurinės mokyklos mokytoja Daiva Sasnauskienė, Vilkijos gimnazijos mokytoja Danutė Marija Selmistraitienė, Raudondvario gimnazijos mokytoja Zina Dimšienė, Garliavos Jonučių vidurinės mokyklos mokytoja Aušra Urbikienė, Garliavos Adomo Mitkaus vidurinės mokyklos mokytoja Vita Boreikienė.

Konkursas organizuojamas nuo 2004 metų siekiant atskleisti vaikų meninius gebėjimus, skatinti moksleivius bendrauti ir kūrybiškai bendradarbiauti. Jį organizavo Lapių pagrindinė mokykla ir Kauno r. Švietimo centras, konkurso globėjas –Vilniaus Dailės akademijos Kauno dailės fakultetas, konkurso rėmėjas – Aurelijos Makūnienės labdaros ir paramos fondas.

Grįžti atgal
 
 

UAB „Šviesa“
UAB „Tyto alba“
Lietuvos rašytojų sąjunga
UAB „Analizė“
UAB „Ardovitė“
ARX BALTICA SPAUDOS NAMAI
UAB „Aurantijus“
„ACONITUM“ vaistų gamintojas
UAB „Baltijos polistirenas“
BALTIC REALITY ADVISER
Combo"
UAB „DOJUS agro“
UAB „Garlita“
UAB „Giraitės vandenys“
UAB „Inžineriniai tinklai“
UAB „KAUNO HRONAS“
AB „Lytagra“
UAB „Minvija“
UAB „Mobiringas“
UAB „Omniteksas“
UAB „Patikima linija“
UAB „Rovaltra“
UAB „RT Tax, Rinkos tinklas“
UAB „Urma trans“
UAB „Vitae litera“
UAB „Ekodora“
 
 
 

 
   Raudondvario pl. 208, Kaunas, LT-47154, Tel/fax.: 8 37 385072, el.paštas: info@makunienesfondas.lt