Svarbiausia tai, kad mes galime
                         paversti svajones realybe.
                                                    [V. Zelandas]
  EN   Facebook acebook
 
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
 
 
Naujienos
2008 m. Lapkričio mėn. 14 d.
Gabūs vaikai garsina Pakaunės kraštą

 

Mokslui ir menui pagaulius vaikus kitados į viešumą stūmė lietuvybės idėjas puoselėjantys didikai ir vyskupai, na, o dabar taip pat atsiranda pakaunės krašto ateitimi besirūpinančių veiklių žmonių, po truputėlį remiančių tuos, kurie galbūt po penkerių ar dešimties metų garsins ne tik savo rajoną. - Jų daug, jų tikrai daug, - tvirtina Kauno pedagogų kvalifikacijos centro direktoriaus pavaduotoja Aurelija Makūnienė, kurią pakaunės mokytojai ir genialių atžalų gimdytojai pažįsta ne tik iš adreso internete (www.makunienesfondas.lt ), bet ir iš labdarą bei paramą teikiančios visuomeninės organizacijos. Ji jau visus metus veikia Vilijampolės prieigose (Raudondvario pl. 208, tel. – fax 837 38 50 72) ir vis ieško Kauno rajone išties talentingų mergaičių ir berniukų. Mat jų visais laikais Lietuvai reikėjo, reikia ir reikės, juos visada rėmė, remia ir, ko gero, rems gerai suvokiantys šio rimto reikalo svarbą.
- Tokių vilčių teikia ne vienas mūsų remiamas moksleivis, o jų ieškoti mums padeda rajono Kultūros, švietimo ir sporto vyriausioji specialistė Alvyra Čičinskienė, to paties skyriaus vedėja Irena Marcinkevičienė, Socialinių paslaugų centro direktorė Raminta Popovienė, Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Janina Dabašinskienė ir verslininkė Marija Kuktorienė, –  vardija savo aktyviausias talkininkes Aurelija Makūnienė jos vardu ir pavarde pavadinto labdaros ir paramos fondo direktorė. Dažnai apie talentingus mokinius sužinome iš mokytojų ir patys jų gabumais įsitikiname mokslo metų pabaigoje kasmet tradiciškai rengiamose gabių vaikų apdovanojimo šventėse.
Fondo administratorės Gintarės Kuktorienės paskaičiavimais, šį sausį Raudondvario plente įsikūrusiame „Combo“ klube įvykęs labdaros vakaras su aukcionu jiems davė per 60 tūkstančių litų pajamų, nes jo metu buvo galima įsigyti Antano Obcarskio ir Konstantino Žardalevičiaus tapybos darbų, Irmanto Kazlausko keramikos ir Edmundo Unguraičio iš stiklo pagamintų meno dirbinių. Kai kurie žmonės ir šiaip paaukojo geram tikslui, o dar šiek tiek pinigų į fondo sąskaitą atkeliavo iš įstatymu leidžiamų 2 procentų pajamų mokesčio pervedimų.
Aurelija Makūnienė sako, kad jų fondo veiklą geriausiai apibūdina lietuvių liaudies patarlė: „Mesk į priekį – ir rasi“. Tai reiškia, kad žvelgdami į ateitį, pamatus jai turime kloti šiandien. Kaip tik todėl fondas remia tuos, kurių kišenė neleidžia patiems pasirūpinti savimi, padeda našlaičiams ir be tėvų globos likusiems vaikams, daugiavaikėms ir sunkiai besiverčiančioms šeimoms, remia švietimo, sveikatos apsaugos, socialinės globos ir rūpybos plėtojimo programas ir jas įgyvendinančius paramos gavėjus. Žinoma, suteikdamas viltį jaunimui prasisiekti gyvenime, fondas taip pat skatina ir remia jaunų žmonių sąmoningą dalyvavimą visuomenės gyvenime.
Iš pateikiamų pavyzdžių bus aiški fondo kryptis. Goda Butkutė, dar tik devynmetė, o čiuožimo treniruotes lanko nuo pusketvirtų metų, taigi jau didesnę pusę savo gyvenimo. Mergaitė dalyvavo ne viename tarptautiniame turnyre Estijoje ir Austrijoje, iškovojo antrąją vietą Lietuvos jaunučių pirmenybėse, tapo nugalėtoja Europos taurės „Cubs“ varžybose, o ne per seniausiai puikiai pasirodė varžybose Milane, kur po antro pasirodymo užėmė trečiąją vietą. Aurelijos Makūnienės fondas jai apmokėjo dviejų savaičių tobulinimosi užsienyje išlaidas (4000 litų). Tai dar ne viskas, kas susiję su sportu ... Ernestas Liaškinas, penktaklasis, dabar važinėja iš Kauno rajono į S.Nėries vidurinę mokyklą, nes ten palankesnės sąlygos tobulintis sportinėje gimnastikoje. Jis jau iškovojo keletą pirmųjų vietų tarp jaunučių, gerai pasirodė ir vaikinų (jaunimo) pirmenybėse. Fondas jam paskyrė 500 litų mėnesinę stipendiją ištisiems metams. O kur dar Lietuvos lengvosios atletikos jaunimo rinktinės nario Tomo Kirieliaus pasiekimai septynkovėje ir dešimtkovėje? Šaim Domeikavos gimnazijos moksleiviui paskirta vienkartinė 1000 litų stipendija. Kitas gimnazistas, Redas Dulinskas iš Babtų gimnazijos, nors ir pagarsėjo kaip neblogas šaulys kulkinio šaudymo varžybose, vis dėlto labiau linksta į gamtos ir tiksliuosius mokslus, todėl įvairioms mokymo priemonėms įsigyti fondas jam paskyrė vienkartinę 1000 litų paramą.
Negražu būtų pamiršti ir muzikai gabių vaikinų bei merginų. Mantas Bartuševičius, Vilkijos gimnazistas, jau iškovojo ne vieną prizinę vietą tarptautiniuose bei respublikiniuose kamerinės muzikos ir lietuviškos patriotinės dainos konkursuose bei festivaliuose, o pernai konkurse „Giesmių giesmelė“ gavo diplomą už absoliučiai geriausią pasirodymą. Fondas jam skyrė 1000 litų scenos drabužiams įsigyti. Tokią pat sumą tokiam pačiam tikslui šiemet gavo ir garliaviškis Egidijus Morkūnas iš Juozo Lukšos gimnazijos. Jis groja birbyne Garliavos meno mokyklos ansamblyje „Jiesia“, Kauno tautinės kultūros centro kapeloje, dalyvauja soliniuose koncertuose ir jaunųjų atlikėjų konkursuose. Dar vienas muzikantas, akordeonistas Deividas Kučinskas iš Ugnės Karvelis gimnazijos Noreikiškėse, jau kelerius metus virpinęs muzikalių italų klausą tenykščiuose konkursuose, šiemet vėl keliavo į Apeninų pusiasalį, o kelionės išlaidas – 1500 Lt – konkursantui padengė mūsų minimas fondas. Verta priminti, jog šiemet Deivido Kučinsko muzikiniai pasiekimai įvertinti Lietuvos Respublikos prezidento Valdo Adamkaus padėkos raštu. Na, o domeikaviškė gimnazistė Raminta Garbuzaitė, savo dainoms pati kurianti muziką ir tekstus bei noriai dalyvaujanti dainuojamosios poezijos, estradinių ir autorinių dainų festivaliuose, šiais metais iš fondo gavo 500 litų paramą gitaros stygoms ir pianinui suderinti.
Šokiais garsėja mokytojos Odetos Burneikienės vadovaujamas Kulautuvos vidurinės mokyklos šiuolaikinių šokių ir aerobikos kolektyvas „Judesys“. Jaunieji šokėjai pelnė pripažinimą respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose, fondas kolektyvui padovanojo sportinius kostiumus už 4000 litų. Dar dvi kulautuviškės, Agnė Sidikerskytė ir Kristina Šermukšnytė, kiekviena savaip gabi piešimui, iš fondo irgi susilaukė dėmesio: pirmoji mergina gavo 1000 litų vienkartinę stipendiją, o antrajai padovanoti dailės reikmenys beveik už 400 litų sumą.
- Labai noriu padėkoti „Danbalt International“ firmai už suteiktą paramą drabužiais mūsų rajono socialiai remtinoms šeimoms, –  prisiminė fondo vadovė Aurelija Makūnienė.
– Netrukus žadame pradžiuginti drabužiais, televizoriumi, muzikiniu centru ir DVD grotuvu Vilkijos dienos centro „Nemuno krašto vaikai“ lankytojus.
Po Naujųjų metų, sausio 23-iąją, vėl pakviesime žmones į „Combo“ klubą. Koks aukcionas bus organizuojamas šio labdaros vakaro metu, dar nesakysiu, tačiau tikiuosi, jog šiemet surinksime ne mažiau pinigų negu pernai. Todėl toliau remsim pakaunės gabius vaikus, iš kurių gali išeiti ne vienas rimtas mokslininkas, sportininkas arba menininkas. Tas tikėjimas mus ir skatina dirbti.    

  

Grįžti atgal
 
 

UAB „Šviesa“
UAB „Tyto alba“
Lietuvos rašytojų sąjunga
UAB „Analizė“
UAB „Ardovitė“
ARX BALTICA SPAUDOS NAMAI
UAB „Aurantijus“
„ACONITUM“ vaistų gamintojas
UAB „Baltijos polistirenas“
BALTIC REALITY ADVISER
Combo"
UAB „DOJUS agro“
UAB „Garlita“
UAB „Giraitės vandenys“
UAB „Inžineriniai tinklai“
UAB „KAUNO HRONAS“
AB „Lytagra“
UAB „Minvija“
UAB „Mobiringas“
UAB „Omniteksas“
UAB „Patikima linija“
UAB „Rovaltra“
UAB „RT Tax, Rinkos tinklas“
UAB „Urma trans“
UAB „Vitae litera“
UAB „Ekodora“
 
 
 

 
   Raudondvario pl. 208, Kaunas, LT-47154, Tel/fax.: 8 37 385072, el.paštas: info@makunienesfondas.lt